W polsce jest coraz wi cej singli

Jest też trudność związana z podjęciem odpowiedzialności za siebie w związku, za swoje zachowanie, a po części także za drugą osobę —  mówi dr n. Katarzyna Niewińska, psycholog i psychoterapeuta w rozmowie z agencją informacyjną Newseria. Reszta traktuje samotność jako stan przejściowy, a potrzeby towarzyskie realizuje w gronie przyjaciół lub podczas niezobowiązujących randek.


 1. singiel megiera.
 2. pierwszy oficjalny singiel bars and melody.
 3. Kim są polscy single??
 4. gdzie można obejrzeć planete singli 1.

Czy życie singla to beztroska? Osoba żyjąca w pojedynkę musi sama się o siebie zatroszczyć w kwestii utrzymania czy prowadzenia domu. To często oznacza, że więcej pracuje, a kiedy więcej pracuje, nie ma czasu lub ochoty na zajmowanie się życiem osobistym.

Single towarzyscy, którzy mają szerokie grono znajomych i łatwość w nawiązywaniu kontaktów bez trudu znajdują sobie kompanów do wakacyjnych wyjazdów czy na imprezę, ci bardziej nieśmiali mogą mieć z tym problem i często cierpią z powodu samotności. Zresztą, bliskość to potrzeba, którą odczuwa każdy, nawet jeśli na co dzień nie przeszkadza mu, że nie jest w związku. Bycie samemu, tak jak bycie z kimś, ma swoje dobre i złe strony.


 • wroc aw randki chrze cija skie.
 • portal randkowy brzeg.
 • Liczba pojedynczych;
 • Już 7,5 mln singli w Polsce. Co sprawia, że wiele osób pozostaje samotnymi? - zelsad.pl.
 • Lew-Starowicz: Polska nie jest krajem dla singli. Przytłacza ich rodzinność | Polska Times.
 • polskie portale randkowe ranking.
 • Atak PiS na LGBT to cyniczna gra – efekt badań sondażowych?
 • Jeśli jednak w związkach nie wychodzi, równie dobrze można cieszyć się życiem solo. Jak wykorzystać ten czas?

  1. Singielka nie chce ślubu

  Oto kilka porad:. Nawet jeśli spotkał cię zawód, pamiętaj, że po tym świecie chodzą też fajni faceci. Coraz więcej singli w Polsce - dlaczego wybieramy życie w pojedynkę?

  Najczęściej czytane w sekcji Kraj

  Związek, trudna sztuka Single w Polsce to głównie osoby, które ukończyły 25 lat, mieszkają w dużych miastach, pracują w korporacjach albo prowadzą własne firmy. Redakcja w-spódnicy. Przeczytaj Całuj się kto może! Według danych GUS w pojedynkę żyje już co piąty Polak. Zdaniem ekspertów jest to w równym stopniu efekt mody i obawy przed bliskością. Młodym ludziom bardzo łatwo jest obecnie nawiązywać relacje, znacznie trudniej przychodzi im jednak ich utrzymanie.

  Życie singla w Polsce staje się coraz wygodniejsze. Dlaczego? | Strefa Biznesu

  Z danych GUS wynika, że 7 mln Polaków żyje samotnie. Są to przede wszystkim osoby powyżej Blisko połowa z nich to single z wyboru, a więc osoby, które postanowiły nie wchodzić w związki ze względu na karierę zawodową, traumatyczne doświadczenia z małżeństwa rodziców lub własne nieudane relacje z przeszłości.

  Zdaniem ekspertów tak duża liczba singli w Polsce wynika przede wszystkim z mody kształtowanej przez rynek. Osoby żyjące w pojedynkę mają bowiem znacznie lepszą siłę nabywczą niż posiadające rodzinę. Na liczbę singli wpłynęły też zmiany społeczno-kulturowe. Inną przyczyną są trudności osobowościowe: może to być lęk przed bliskością, brak zaufania, lęk przed zranieniem w związku.

  25% z nas żyje samotnie

  Dlatego wolimy się dystansować, ponieważ bycie za blisko oznacza odsłonięcie się, czyli narażenie na ewentualne zranienie. Jest też trudność związana z podjęciem odpowiedzialności za siebie w związku, za swoje zachowanie, a po części także za drugą osobę — mówi dr n. Katarzyna Niewińska, psycholog i psychoterapeuta w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.

  Zdaniem ekspertów współcześnie młodzi ludzi mają dużą łatwość w nawiązywaniu relacji, ale nie potrafią lub nie chcą dbać o związek. W Polsce wzrasta liczba rozwodów, a nieformalne związki bardzo łatwo zerwać, aby zawrzeć kolejne.

  Nie opłaca się być singlem. Samotni mają o wiele droższe życie

  Młodzi ludzie nie chcą iść na kompromisy, których wymaga budowanie związku o stabilnej podstawie, mają też duże problemy z komunikacją. Zdecydowana większość polskich singli uważa swoją sytuację za stan przejściowy, tylko 4 proc. Sygnałem, że samotne życie przestaje komuś wystarczać jest pogorszenie nastroju, pragnienie wejścia w stałą relację, a jednocześnie poczucie niemożności zawarcia związku.

  W takich sytuacjach pomóc może terapia u psychologa lub psychoterapeuty. Pacjenci mówią o swoich obawach przed zaangażowaniem, podjęciem odpowiedzialności, ale też przed tym, że nie wytrzymają długo w związku, bo się znudzą. Nudny związek znaczy, że związek jest pusty, bez więzi, bo więź to jest coś, co daje duży napęd, chęć do życia, co sprawia, że związek jest pełny i że czujemy się dobrze. Jeżeli tego nie ma, to znaczy, że dzieje się coś niepokojącego w relacji — mówi dr n.

  Katarzyna Niewińska. Psychologowie przekonują, że każdy człowiek potrzebuje bliskości innej osoby, ale bycie singlem nie jest czymś złym. Może to być czas poświęcony zrozumieniu własnych uczuć i potrzeb, co pozwoli w przyszłości zbudować silny związek. To także dobry moment na sprawdzenie swojej niezależności, samowystarczalności i sposobów radzenia sobie z codziennymi problemami. Zdaniem psychologów najważniejsze dla osób żyjących w pojedynkę jest pozytywne nastawienie do samotności i niepostrzeganie jej jako stanu powodującego cierpienie.

  Dzięki pozytywnym emocjom singiel uniknie niesatysfakcjonujących i krótkotrwałych relacji zawieranych wyłącznie w celu uniknięcia samotności. Okres życia w pojedynkę można także wykorzystać na rozwijanie swoich pasji i dokształcanie się.

  Liczba pojedynczych

  Samotne wieczory można wykorzystać na zajęcia na kursach zawodowych lub hobbystycznych. To także dobry czas na poświęcenie się karierze zawodowej. Psychologowie radzą singlom, aby potrzeby miłości i obdarzania czułością wykorzystali do pomocy osobom potrzebującym.


  1. Zobacz koniecznie?
  2. 2. Singiel mieszka z mamą?
  3. polskie portale randkowe niemcy.
  4. single relax wypoczynek dla singli.
  5. Czytaj także?
  6. Obserwuj nas?
  7. Zobacz również?

  Namawiają także do aktywności towarzyskiej i nierezygnowania z randek. Aktor cieszy się, że instytucje kultury powoli wznawiają działalność, jednak wytyczne co do ich funkcjonowania nie napawają go optymizmem. Jego zdaniem granie spektakli w momencie, kiedy zapełniona będzie tylko połowa widowni, może okazać się po prostu nierentowne.

admin