Większość singli jest nieosiągalna

Może gonić za marzeniami, a te skryły się gdzieś w uliczkach Krakowa, gdy po szkołach muzycznych współtworzyła sztukę przez duże S: koncerty, wernisaże, festiwale. Gdy mknie na rowerze, nikt nie rozpoznałby w niej tej pani, która czasem zjawia się w pięknej, czarnej, atłasowej, obcisłej sukni z odkrytymi ramionami w teatrze. Kobieta kameleon, nieosiągalna dla mężczyzn jak dla niej samej Od 13 lat z walizkami i rowerem pęta się po wynajmowanych kawalerkach Warszawy.

Życie w pojedynkę to mój świadomy wybór — mówi. Krucha, sympatyczna blondynka w błękitnej kurteczce, białym podkoszulku i dżinsach. Ale nie odczuwam z tego jakiejś szczególnej satysfakcji. Raczej mam kłopoty, bo dla banków single wciąż są za mało przewidywalne. I chociaż dużo pracuję, to wynajmując mieszkanie, ledwo wiążę koniec z końcem. Bez miłości? Stale musi walczyć z przekonaniem, że coś mu się nie udało, że coś z nim jest nie tak, że nie udowodnił swojej prawdziwej męskości czy kobiecości. To oczywiście anachroniczne społeczne konwencje, bo przecież żeby wziąć ślub czy zrobić dzieciaka, niekoniecznie trzeba mieć bardzo dojrzałą osobowość.

Gdy mija szaleństwo dnia codziennego w drodze do pracy ma zawsze plecak z kilkoma koszulami i parą spodni , życiowych drogowskazów szuka w teatrze i literaturze. Nie ma tygodnia, by nie była na spektaklu. Uczucia z sieci. Mateusz Beźnic — wyższe wykształcenie plastyczne, właściciel firmy i społecznościowego serwisu tylko dla singli CafeOcean. Cholernie trudne, bo przemysł w Polsce nie odkrył jeszcze, że życie w pojedynkę może być źródłem zysku. Tylko nie wolno pakować po 15 sztuk parówek, sprzedawać cukru jedynie w kilogramowych torebkach i dziwić się, że atrakcyjny mężczyzna prosi o dwa plastry sera.

Singiel to ma klawe życie?

Mateusz znalazł ją, tworząc serwis. Pewnie, że miło jest wyjść do kina czy na ślub we dwoje. Ale może być z tym kłopot i na platformie możemy o tym swobodnie porozmawiać. I o ciotkach, które przypominają, że trzeba żyć normalnie — dorzuca Mateusz. Przemek Kamiński jest człowiekiem renesansu. Studiował ekonomię, astronomię i kulturoznawstwo.

Podaj powód zgłoszenia

Gra na akordeonie. Lubi współczesną muzykę poważną. Prowadzi klub badmintona. Pół roku temu założył firmę StrefaSingli. Śmieje się, że jego hobby to po prostu życie. Lubię życie — mówi. Lubię siebie.

Pewnie jestem nietypowy, bo powtarzam, że człowiek nie wybiera życia w pojedynkę — jest pojedynczy od urodzenia. Od tego momentu ma rodzinę i przyjaciół, pojawiają się nowi znajomi. Ale jest sam. W którejś chwili swojego dorosłego życia może zdecydować się na życie we dwójkę, może założyć własną rodzinę.

Ale to właśnie życie w parze wymaga podjęcia poważnej decyzji, deklaracji! Życie w pojedynkę — nie. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyniki moich badań zaprzeczają wizerunkowi singli kreowanemu w mediach. Istnieje nie tylko osoba podążająca za modą — singiel wielkomiejski, ale również ten, któremu coś nie pozwala nawiązywać trwałych relacji z innymi osobami. Myślę tu o cechach osobowości — większy poziom neurotyzmu oraz mniejszy poziom ekstrawersji.

Single to osoby, które reagują w większości wypadków emocjami silniejszymi, niż wymaga tego sytuacja, w której się znalazły. Są też bardziej podatne na odczuwanie negatywnych emocji i trudniej radzą sobie ze stresem, gniewem czy smutkiem.

“Większość singli jest nieosiągalna, ponieważ kochają kogoś z kim nie mogą być.”

Natężenie tych cech nie pozbawia singli szansy poznania kogoś ani stworzenia związku, ale jest utrudnieniem. Irek Podwojski prowadzi portal dla ludzi samotnych — Wyjść. Nie jestem singlem, ale rośnie liczba osób, które deklarują się jako single i wybierają ten sposób życia albo są singlami z tzw. Staram się ich zintegrować. Ale nie łączyć czy wysyłać na randki. Nic na siłę — takie jest oczekiwanie.

Julia lat 27, znak zodiaku Baran siebie nie lubi.


 • Portal randkowy dla les?
 • Jak samotny mężczyzna odczuwa samotność!
 • szukam faceta 40 lat;
 • ostrow randki;
 • justin bieber nowy singiel;
 • szukam singli;
 • Archiwum bloga?

Nie znosi porannego wstawania w weekend, gdy nie wie, co będzie robiła. Już nie chce się jej na siłę planować dnia: rano wystawy w Zamku Książąt Pomorskich, obiadu w Ibisie, popołudnia z przyjaciółmi w centrum handlowym.

Zobacz również

Potem wieczorem sączenie radiowej Trójki i prasowanie rzeczy na cały tydzień. Bo jej wielka zastępcza miłość to idealna czystość w domu. Nie zgodziłam się wyjść za mąż za chłopaka tylko dlatego, że on mnie kochał, a ja w swoim miasteczku byłam już starą panną. Rodzice prosili, błagali. Są starzy, rozumiem, ale przecież bycie samemu nie jest dramatem.


 1. samotne starsze kobiety;
 2. Samotny mężczyzna z wyboru lub mimo woli?
 3. randki czat online;
 4. Byłam z wieloma mężczyznami — dodaje. Niechętnie, z dystansem do samej siebie. Nie wyszło. Byłam z nimi, a ciągle brakowało mi czułości, ciepła i ramienia, na którym mogłabym się oprzeć.

  Kortez o porażkach, sukcesach, planach i drodze do domu | Polskie Radio Rzeszów

  To oni chcieli, bym była ich podporą. Wolałam więc odpuścić. Samotne poranki, choroba, święta — wylicza Mateusz Beźnic — wtedy człowiek czuje się nieswojo. Gdy rano nie budzi się przytulony do drugiej osoby — dorzuca Julia. Beata Pawlikowska, znana podróżniczka, pisarka i dziennikarka, singiel po rozstaniu z Wojtkiem Cejrowskim, dziś znów zakochana czego nie planowała , miałaby radę dla Julii: Nie ma nic gorszego niż pielęgnowanie w sobie żalu, rozczarowania i słabości, które przerzuca się potem na drugą osobę w związku.

  Moim zdaniem każdy powinien najpierw poznać siebie, nauczyć się lubić siebie i szanować. Mieć marzenia i starać się je zamienić w rzeczywistość. Pracować nad sobą, uczyć się, mieć pozytywne nastawienie do siebie i innych. Sam powinien kreować swój świat i nauczyć się być szczęśliwym. Dla Wiesi Pałkowskiej szczęściem są rodzice, przyjaciele, znajomi. Na swej drodze wciąż spotykam osoby, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że praktycznie wszystko jest możliwe — wyjaśnia. Wspaniali rodzice, na których zawsze mogę polegać, całkiem spore grono znajomych.

  Tyle że polega na sobie. Single są świadomi swojego wyboru — podkreśla Mateusz Beźnic.

  Zapisz się do newslettera

  Zaraz przestanie być singlem. Odpukuję w niemalowane drzewo.

  „Powołanie do bycia singlem?” - ks. Stanisław Szlassa.

  Dla jego szczęścia we dwoje. Bo sam jest pełen obaw, czy to się uda. Ludzie samotni, tu i teraz, przez chwilę, nie są singlami. Szukaj w:. Ostatni tydzień. Ostatni miesiąc. Chcesz uzyskać dostęp do archiwum? Zobacz ofertę.

admin