Psychologia randek

Dlaczego dobrze jest podejść do szukania drugiej połówki jak do szukania pracy? Badacze udowodnili, że wybieramy osoby podobne do nas, o porównywalnej atrakcyjności fizycznej i interpersonalnej. W drugiej osobie zwracamy uwagę na takie czynniki, jak wiek, wykształcenie, rasa, religia. Dobrze mieć proównywalne cechy osobowości, temperament, w podobny sposób wyrażać emocje.

Co ciekawe, na samym początku znajomości w drugiej osobie szukamy nie tyle podobieństw, co różnic. Łatwiej nam zrobić tzw. Wiemy wtedy, kogo uniknąć i z kim nie kontynuować znajomości, która ma duże prawdopodobieństwo porażki. Będąc w dłuższej relacji, w związku, czy przebywając długo z drugą osobą, swoimi zachowaniami wzajemnie upodabniamy się do siebie.

Po jego obecności możemy poznać, że nasza randka się udała i druga osoba jest nami zainteresowana — wtedy kopiuje ona nasze zachowania niewerbalne. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych z wpływem społecznym głównie perswazją językową. W tym kontekście analizuje różnice między wpływem społecznym a manipulacją. Zajmuje się także skuteczną komunikacją i procesami grupowymi.

‎Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS: Psychologia randki - dr Konrad Maj auf Apple Podcasts

Prowadził projekt dotyczący budowania zaufania do wymiaru sprawiedliwości oraz problemów wynikających z chuligaństwa stadionowego. Interesuje się też psychologią miłości oraz relacjami w bliskich związkach. Bycie dżentelmenem może bowiem okazać się nie takie proste, jak mogłoby się wydawać. Oto 7 najważniejszych reguł, do których warto się zastosować. Czy odsunąć kobiecie krzesło, gdy zasiada do stołu? Czy przejść przez drzwi i przytrzymać je partnerce, czy może lepiej otworzyć je i przepuścić ją przodem?

Chcąc zaimponować swojej wybrance warto zastosować się do kilku prostych zasad, które pozwolą uniknąć niezręcznych sytuacji. Wprowadzenie w życie tych siedmiu reguł zagwarantuje powodzenie na pierwszej randce.

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Kluczem do sukcesu jest schludność. Nieistotne jakiej marki koszulę założymy, ale ważne, aby była wyprana i wyprasowana.


 • impreza chrzescijanskich singli w krakowie;
 • 1. Co założyć na pierwszą randkę?;
 • śląskie randki;
 • rybnik randki;
 • portal randkowy wiesbaden;
 • randek sp700;
 • Jak zmienia się nasz stosunek do randek online?!

Pamiętajmy również o zapachu. Perfumy, niezbyt intensywne, ale wyczuwalne, zagwarantują sukces w kontaktach z kobietami. Unikajmy z kolei niewybaczalnych, stylizacyjnych błędów. Nie zakładajmy krawata do koszuli z krótkim rękawem, najlepiej zupełnie zrezygnujmy z tego typu odzieży — jest dobrym rozwiązaniem do stylizacji nieformalnych. Przy pierwszym spotkaniu z kobietą warto postawić na elegancję, nawet tę w wydaniu casualowym. Jeśli zakładamy marynarkę pamiętajmy, aby była ona zawsze zapięta, kiedy stoimy oraz odpięta, kiedy siadamy.

Bardzo ogólna, ale niezwykle ważna zasada głosi, aby zawsze opiekować się kobietą. Oznacza to, że np.

Z kolei wchodząc do restauracji przepuszczamy panie przodem, przytrzymując im otwarte drzwi. Jednak wkraczając już na samą salę, należy iść przed partnerką y, aby w ten sposób poprowadzić ją do stolika. Pewność siebie i opiekuńczość to doskonałe połączenie gwarantujące sukces. Wrażenie na swojej wybrance zrobimy również pamiętając o odsunięciu jej krzesła, kiedy będzie siadała.

Rady psychologa na udaną randkę

Powszechnie wiadomo, że kobiety kochają kwiaty, a nawet jeśli uważają je za mało istotne, to i tak każda z nich będzie mile zaskoczona, kiedy zostanie nimi obdarowana. Chcąc zaimponować wybrance nie trzeba jednak wykosztowywać się na wielki bukiet, wystarczy symboliczna róża. Ważniejsze jest natomiast to, w jaki sposób wręczymy kwiaty, szczególnie jeżeli kobieta obeznana jest z ogólnie przyjętymi zasadami. Bukiet podajemy dopiero po powitaniu, koniecznie rozpakowany z papieru czy folii.

Trzymamy go oburącz kielichami  do góry. Lewa ręka powinna znajdować się na dole, a prawa podtrzymywać kwiaty blisko główek. Niewybaczalnym błędem na każdym spotkaniu z potencjalną partnerką jest korzystanie z telefonu komórkowego. SMS od mamy, snap od kolegi czy wiadomość na Messengerze muszą poczekać. Kobieta widząc piszącego czy sprawdzającego gorączkowo godzinę na telefonie mężczyznę może poczuć, że on nudzi się  w jej towarzystwie. Jeśli otrzymamy pilny telefon — przeprośmy i wyjdźmy na chwilkę, a po powrocie wytłumaczmy, że była to wyjątkowa sytuacja.

Mimo stresujących okoliczności musimy pamiętać o mowie naszego ciała. Trzymanie rąk w kieszeniach sprawi, że będziemy odbierani jako nieprzystępni i zamknięci na drugą osobę. Nie należy zapominać również o kontakcie wzrokowym, przytakiwaniu i drobnych reakcjach, które sprawią, że kobieta poczuje, że to co mówi jest interesujące.

Pamiętajmy również o odpowiedniej postawie — bądźmy wyprostowani dzięki temu poczujemy się pewniej i nie nachylajmy się nadmiernie w jej stronę. Takie zachowanie może zostać odebrane jako nachalne. W restauracji do sytuacji stresującej dochodzi często wtedy, gdy podana zostaje potrawa, której nie potrafimy skonsumować zgodnie z obowiązującymi zasadami.

O ile z kuchnią polską i włoską jesteśmy już zaznajomieni, o tyle problem zaczyna się np. Wtedy dobrze jest obserwować osoby, które dostały to samo danie, a najlepiej naszą partnerkę. Jeśli ona również będzie zestresowana zaistniałą sytuacją, będziemy mieć powód do wspólnych żartów i rozluźnienia atmosfery.

Nie zważając na to jak potoczy się nasza randka, warto zakończyć ją z klasą. Jeśli mamy ochotę na drugie spotkanie, można zasugerować to kobiecie, aby wybadać czy ona również odwzajemnia nasze uczucia. Pozostaje jednak jeszcze kwestia pożegnania. Podać rękę? Ucałować wybrankę w policzek? Najlepiej wyczuć to już podczas pożegnania: jeśli kobieta jest zachowawcza nie warto naciskać, na początek wystarczy uścisk ręki.

Motyle w brzuchu, czyli kilka słów na temat wzajemnego przyciągania - dr Konrad Maj (audio)

Stosując się do powyższych rad z pewnością zrobimy dobre wrażenie na pierwszej randce. Pamiętajmy jednak, że każdą gafę da się zamaskować uśmiechem i przeprosinami. W końcu takie spotkanie to stresująca sytuacja dla każdej ze stron. International Television Production Limited. Jest to jeden z najlepiej ocenianych formatów, prezentujących intymny świat randkowiczów.

Program podbił serca widzów na całym świecie, gromadząc wielomilionową widownię przed telewizorami w Kanadzie, Australii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, a w Polsce średnia oglądalność poszczególnych odcinków pierwszego sezonu wyniosła ponad milion widzów.


 • Udana randka według faceta!
 • rybnik sylwester dla singli;
 • gdansk szukam dziewczyny;
 • Idź na randkę z mężem. Psycholog: „Gdybyśmy więcej randkowali, byłoby mniej rozstań i rozwodów”!
 • Joanna Godecka;
 • portal randkowy agro;

Aktor cieszy się, że instytucje kultury powoli wznawiają działalność, jednak wytyczne co do ich funkcjonowania nie napawają go optymizmem. Jego zdaniem granie spektakli w momencie, kiedy zapełniona będzie tylko połowa widowni, może okazać się po prostu nierentowne.

admin